יצירה סתווית לילדים עם עלי שלכת

רגע לפני הגשמים אוספים עם הילדים עלי שלכת ומכינים מהם יצירות מקסימות

"כבר נושרים העלים בשדות וגנים,
כבר רוכבות במרום שיירות עננים.
וכוכב אחרון שם נחבא אל כליו
סתיו…סתיו…סתיו…" (שמשון חלפי)

 

רגע לפני גשמי החורף, הסתיו הוא הזדמנות נהדרת לצאת אל הטבע וליהנות ממזג אוויר נעים ומצבעי סתיו מרהיבים. חשבתם שמיציתם את כל היצירה שבעולם בחודש אוגוסט? חישבו שנית. רגע לפני שאתם מאחסנים את צבעי הגואש, צאו עם הילדים לנשום אוויר צלול של סתיו בחיק הטבע, אספו יחד עלי שלכת ועם קצת יצירתיות וזמן פנוי תוכלו להכין מהם עבודות יצירה מקסימות. הרשת מוצפת באין סוף רעיונות לעבודות יצירה פשוטות עם עלי שלכת, הנה הרעיונות שאהבנו במיוחד:

עץ שלכת

חברו את עלי השלכת לשאריות צבעי הידיים וצבעי הגואש ותקבלו חותמות של עצי שלכת צבעוניים. כדאי לבחור עלים גדולים במיוחד,שיניבו "עצים" מרשימים, ולא להשתמש בעלים יבשים מדי שעלולים להתפורר תוך כדי השימוש.
מה צריך? צבעי ידיים / גואש, דפי נייר לבנים.

למדריך המלא הקליקו כאן.

 

קערת חימר

אוספים עלי שלכת גדולים במיוחד ומשתמשים בהם כשבלונה לחימר. הילדים יהנו לצבוע את הקערות שלהם בעצמם, וגם להשתמש בהן כדי לאחסן חלקי לגו קטנטנים, הפתעות מביצי קינדר, בובות קטנות ועוד אוצרות. יש גם בונוס: גם אתם תוכלו להכין לעצמכם קערה נפלאה כזו, לכסף קטן למשל, או למפתחות של האוטו.
מה צריך? חימר, סכין, צבעי גואש וקצת סבלנות.

למדריך המלא הקליקו כאן.

 

ציור עם עלי שלכת

זוהי פעילות שמתאימה לילדים קטנים יותר, שעדיין אין להם את הסבלנות והמיומנות לפסל בחימר. בוחרים עלי שלכת בצורות יפות ומעניינות, מניחים אותם מתחת לנייר לבן ודק וצובעים מעליהם בעדינות. מתקבל נייר עם טקסטורה עדינה של עלים, שאותה הילדים יוכלו לתלות בחדר השינה או בחדר המשחקים שלהם. כל כך פשוט ויפה!
מה צריך? צבעי פנדה, קריולי או עפרונות צבעוניים, נייר ציור לבן ודק (אפשר להשתמש בניר פרגמנט, מהסוג המשמש לעטיפת מתנות).

למדריך המלא הקליקו כאן. 

 

פרפרים בסתיו?

אז נכון, פרפרים משויכים יותר לאביב, אבל זה לא אומר שלא ניתן ליצור מעלי השלכת פרפרים מקסימים שיעופפו להם בין העצים העירומים. ההכנה פשוטה: אוספים עלי שלכת בכל הגדלים וצבעים ומדביקים באמצעות דבק פלסטי על בריסטול לבן. על הדרך לומדים את ההבדלים בין גווני השלכת וצורות העלים השונות. אגב, השיטה לא שמורה לפרפרים בלבד, ניתן ליצור מגוון מרשים של בעלי חיים מקסימים בשימוש בעלי שלכת.
מה צריך? בריסטול לבן, דבק פלסטי, מספריים.

למדריך המלא הקליקו כאן.

 

קבלו את מלכי הסתיו!

הפעילות המקסימה הזו מתאימה לכל הגילאים, כיוון שאפשר לעשות אותה בדרגות קושי שונות: אוספים עלי שלכת בכל מיני גדלים, צבעים וצורות ומדביקים על רצועת בריסטול ליצירת כתר סתווי. ילדים גדולים יותר יכולים להוסיף חותמות, צבעים, רצועות בד או כל אלמנט עיצובי אחר כיד הדמיון הטובה עליהם. רוצים להפוך את הכתר למרשים עוד יותר? אפשר גם להפוך את העלים לחותמות (כמו בסעיף הקודם), לגזור את עלי הקרטון שהתקבלו ולהדביק גם אותם על הכתר, ואפילו להדביק עלי שלכת על מקל או ענף קטן וליצור שרביט. הבונוס: זוהי רק הכנה למשחק תפקידים שיעסיק את הילדים במשך שעות!
מה צריך? בריסטול לבן, דבק וכל אלמנט אחר שרוצים להוסיף, בהתאם לרצון הילד – צבעים, חותמות וכו'.

למדריך המלא הקליקו כאן.

 

 

עלי שלכת צהובים