ספירולינה – מזון העל בו השתמשה נאס"א

בשנים האחרונות עלתה המודעות למזונות על אשר ידועים ככוללים רמה גבוהה של ויטמינים, מינרלים, סיבים תזונתיים וחלבון. אחד ממזונות העל הללו אומץ על ידי נאס"א במסע לחלל. הספירולינה. ממה היא מופקת ואיך היא משתלבת בצורה טבעית באחד המשקאות החורפיים הנפוצים? הנה כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול על ספירולינה.

 

מהי ספירולינה?      

 ספירולינה היא אצה הנחשבת כיום לאחת ממזונות העל המבוקשים ביותר בזכות העובדה כי יש לה ערך תזונתי גבוה. ספירולינה היא אצה חד תאית ממשפחה של האצות הכחולות ירוקות, יש לה צורה של סליל זעיר ביותר, (ספירלה – מכאן שמה). הספירולינה גדלה באופן טבעי באגמים טרופיים וסובטרופיים המאופיינים ברמת חומציות נמוכה. לאצות במקורות מים יש תכונה מעניינת – הן מסוגלות להמיר את אנרגיית השמש לחלבון. ייחודה של הספירולינה על פי מחקרים שונים, הוא העובדה כי גם בטמפרטורות גבוהות יחסית החלבון אינו מתפרק. תכונה זו מאפשרת לעבד את החלבון ולהפוך אותו למוצרים שונים – כמו תה לשתייה.

 

מתי החלו להשתמש בה?       

הראשונים שזיהו את הפוטנציאל שיש באצה זו היו האצטקים במקסיקו, עוד במאה ה – 15.

שבטים באפריקה החלו לצרוך את האצה שגדלה באגמים המקומיים ואף התייבשה על הסלעים למרגלות הנחל ולאחר שנים רבות הוקם במקסיקו מפעל תעשייתי שיועד לגידול אצת הספירולינה. אולם מי שיחצן אותה כראוי והפך אותה למוכרת ופופולרית בכל רחבי העולם, הם המדענים של נאס"א. סוכנות החלל הצליחה באמצעות האצה, להפיק תוספי תזונה ייחודיים שיתאימו לכל אסטרונאוט שיצא למשימתו הרחק בחלל. בשל ערכיה התזונתיים הגבוהים, מיוחס לה המונח 'מזון על'. מזונות על – הם מזונות זמינים שמכילים ריכוז גבוה של רכיבים תזונתיים המאפשרים לנו לקבל אותם על ידי צריכה של כמות מועטה יותר של מזון.

 

כיצד משתמשים בה? כמוסה/ אבקה?                           

 בדומה לתוספי מזון אחרים, את הספירולינה ניתן לצרוך באמצעות כמוסה או באמצעות מיצוי וחליטה. כמו כן, ניתן להשתמש גם באבקת ספירולינה. מאחר והאצה משנה את הגוון של המאכלים לצבע ירוק היא יכולה להתאים גם לשייק צבעוני ובריאותי שמתווסף לפרי כתוספת למשקה סויה וכדומה. ניתן לפזר אותה גם על חטיפים מלוחים או כתבלין מלוח לסלט ירקות. כמנה אחרונה ניתן לערבבה יחד עם בצק לעוגיות בריאות מתוקות/מלוחות המכילות סילאן או טחינה.

 

ויסוצקי ירוק סופר גרין עם ספירולינה       

 בויסוצקי מצאו את הדרך להביא את האצה הנפלאה הזו לכל מי שמעוניין לצרוך אותה, באמצעות הוספת אבקת ספירולינה לשקיק ויסוצקי ירוק סופר גרין. וכך כולם יכולים ליהנות מהספירולינה בפעולה פשוטה, קלה וטעימה של שתיית כוס תה – "ויסוצקי ירוק סופר גרין עם ספירולינה".

בימינו, כשהכל סביבנו מואץ וזמן נחשב למשאב יקר, תוכלו ליהנות מכמה רגעים עם כוס של ויסוצקי ירוק בלגימה אחת פשוטה. התה הטעים יהיה הפרטנר הקבוע שלכם. החמימות העוברת בגופינו מעניקה לנו את התחושה הביתית הנעימה. כמו כן, אפשר לשתות את תה סופר גרין עם ספירולינה במהלך היום–ולהתחיל לחיות באיכות חיים גבוהה יותר. אם עדיין לא ניסיתם את המשקה החדש שכולם מדברים עליו – מומלץ להכין כוס תה אחת ולחוש בהבדל.

 

אל תפספסו את ההשקה החגיגית ! חברת ויסוצקי משיקה שני מוצרים חדשים תחת המותג ויסוצקי ירוק:  סופר גרין תה ירוק עם ספירולינה, וסופר גרין תה ירוק בטעם אוכמניות ואסאי  קנו מהר לפני שיגמר!

 

אבקת ספירולינה