מוסקבה, ניו יורק, פלשתינה, ישראל.

סיפורה של ויסוצקי, יצרנית התה המובילה בישראל, מ- 1849 ועד היום

 

1849

קלונימוס וולף ויסוצקי מייסד את חברת תה ויסוצקי במוסקבה. האיכות והמצוינות של מוצריו מובילים במהרה לרכישת מספר רב של לקוחות נאמנים בכל רחבי האימפריה הרוסית ובמדינות השכנות.

 

1904

חברת תה ויסוצקי מרחיבה את פעולותיה המסחריות ברחבי אירופה. במקביל נפתח סניף ויסוצקי בניו יורק כדי לענות על הדרישה ההולכת והגוברת למוצרי החברה מצד אוכלוסיית מהגרים רוסית, אשר אינה מוכנה לוותר על מוצרי התה המובחרים להם הורגלה במולדת הישנה.

 

1907

אחד העם נשלח ע"י ויסוצקי לנהל את סניף לונדון, שמצטרף לסניפים הרבים והמצליחים של ויסוצקי בארה"ב ובאירופה.

 

1917

בעקבות המהפיכה הקומוניסטית עוברת חברת ויסוצקי לבעלות המדינה.

 

1935

שמעון זידלר מקבל את ברכתו של אביו, עולה לארץ ישראל המנדטורית (פלשתינה) ומקים בה את מפעל ויסוצקי הראשון בארץ. המפעל הפך לספק התה הראשי של השלטון המנדטורי בישראל.

 

1950

תקופת הצנע בישראל. יחד עם התלושים לחלב ולחם, מקבלים אזרחי המדינה גם תלושים לתה של ויסוצקי.

 

1963

לפי תוכניתו המקורית של מייסד החברה ומנהלה הראשון בישראל, שמעון זידלר ז"ל, נחנך בית ויסוצקי בתל אביב. בית ויסוצקי משמש כמשכנו של מפעל תעשייתי גדול לייצור תה, המאובזר בציוד המשוכלל בעולם. תהליכי הייצור ואריזת התה מבוצעים באופן מכני, ללא מגע יד אדם. צי כלי רכב מוביל את לכל חלקי הארץ. בתקופה זו חלה התרחבות בהיקף הייצוא של מוצרי התה של ויסוצקי לחו"ל.

 

1989

היקף הייצור במפעל התה הולך וגדל. מיקום המפעל מועתק מרח' החשמונאים בת"א למפעל חדש ורחב ידיים שהוקם בפתח תקווה. במהלך השנים גדלה צריכת התה בארץ ומגוון מוצרי התה של ויסוצקי התרחב. מכונות נוספות נרכשות למפעל התה כדי לעמוד בעומס הייצור.

 

2005

ויסוצקי מקימה את מפעל התה הגדול בארץ באזור התעשייה בקדמת גליל. המפעל מצויד במיכון טכנולוגי מתקדם מסוגו בעולם ומספק מענה לביקוש הרב למוצרי התה של חברת ויסוצקי בארץ ובעולם.

 

2007

ויסוצקי רוכשת את חברת שמני הזית הגלילית "זיתא".

 

2011

ויסוצקי רוכשת את רשת הקונדיטוריות "לחמי".

 

2012

ויסוצקי הופכת לקבוצה.

 

2017

החתירה הבלתי פוסקת לחדשנות בעולם התה מוצאת את ביטוייה בסדרות חדשות, כמו סדרת סוכריות תה ירוק וסדרת הקפסולות- חליטות תה להכנה במכונת אספרסו ביתית, המצטרפות לויסוצקידס- סדרת תה מיוחדת לילדים, ויסוצקי אייס– סדרת חליטות קרות בבקבוק אישי, ועוד ועוד.