היי, מאוהבים, על מבחן כוס התה כבר שמעתם?

 

בספרו המצוין "שלוש כוסות תה", מתאר גרג מורטינסון את האבולוציה שמלווה כמעט כל מערכת יחסים בין בני אדם: כוס התה הראשונה מסמלת זרות; בכוס התה השנייה כבר שורר יחס של כבוד; וכוס התה השלישית מסמלת משפחתיות שבשבילה בני אדם יעשו כמעט הכל.

 

גם אם מדובר במטאפורה, נראה שמה שהבריטים מכנים "מבחן כוס התה" – הוא עדיין אחד הקריטריונים המובילים לבחירת בן זוג או שותף לחיים. תוצאות המחקר היכו את הממלכה בהלם: 7 מתוך 10 בריטים השיבו כי בן או בת הזוג שלהם "לא יודע להכין את התה שהם הכי אוהבים". שליש מהם עדיין טורחים לחזור בסתר למטבח במטרה לשפר את טעמו של המשקה, אבל אלה הם קרוב לוודאי, האמיצים שהשיבו על שאלות המחקר בכנות.

 

מה הפלא, אפוא, שאחד מכל 10 בריטים השיב שעמיתיו לעבודה מכינים תה טעים יותר מבן הזוג האהוב. אבל כל זה סערה בכוס תה. הנתון המסעיר ביותר במחקר הוא שכוס תה עלולה לעורר ריבים ומחלוקות זוגיות: שליש מהמשיבים הודו כי אי הכנת תה היא דרך נהדרת להראות כעס ותסכול כלפי בן הזוג ובכל זוג עשירי התעורר ריב בשל כוס תה שלא הוכנה לטעמו של אחד מהם.

 

המסקנה הברורה היא, שתה תופס משקל גבוה במערכות היחסים של הבריטים, אבל הם לבטח לא לבד. מבחן כוס התה הוא דרך נהדרת לגלות אם בן הזוג הנבחר, הוא אכן זה שמתאים ביותר. גם הסינים יודעים זאת. לא בכדי אחד ממשפטי ההתחלה הנפוצים ביותר בין בני זוג הוא "בוא/י ניפגש לתה". איך עלים טבעיים בתוך מים רותחים תורמים לחיי האהבה? הנה כמה סימנים שאפשר לבדוק בקלות:

 

בן הזוג חובב תה בטעם מנטה: מנטה הוא כידוע, נחשב למרגיע וריחני. כך גם בן הזוג הפוטנציאלי, שיהיה חביב ויתאים עצמו כמעט לכל סביבה בה יימצא. כל גנן יעיד שצמח הנענע, ממנו נוצרת תמצית המנטה, דורש תחזוקה נמוכה, אבל בכל פעם כשעוברים לידו – ארובות האף נפתחות. וזה עוד לפני שדיברנו על ארובות הלב.

 

בן זוג חובב תה בטעם ג'ינגר: יש בו/בה נועזות, אקזוטיקה וגם חריפות. חובבי הג'ינגר נתפשים כבעלי ברק בעיניים וחיבה יתרה למגע פיזי. מהצד השני, יש להם נטייה להתחמם. במילים אחרות: מומלץ לחובבי יצריות.

 

 


בן הזוג חובב צ'אי הודי:
הרי שמדובר באדם תכליתי וסוחף שאוהב את החיים. מתאים בעיקר למי שמשתוקק להכניס גוון אקזוטי לחיים. וכן, גם מתח במינון מבוקר.

 

בן הזוג חובב תה ירוק: מדובר באדם שמחובר אל הטבע ובעיקר אל האדמה. תה ירוק מסמל את הנצח וכל מי שצורך אותו נהנה משפע של אנרגיה טבעית ממכרת. מומלץ למי שמחפש את הניצוץ בחייו.

 

בן הזוג חובב חליטת קמומיל: מומלץ לנשום עמוק ולחייך לעצמך. לקמומיל יש אופי מיוחד ואדם האוהב קמומיל ניחן ביכולת להבהיר לסביבתו שהכל בסדר ואין הפתעות. הוא הרי טעים כל השנה ובעיקר אמין. כדאי לשנס מותניים פעם ראשונה: אהבה גדולה בדרך. כדאי לשנס מותניים פעם שניה: היזהרו משעמום.

 

בן הזוג חובב תה ארל גריי: על זה נאמר What you see is what you get. אדם ללא מסכות וללא קישוטים לפניכם. אמיתי, כן ואותנטי לרגשותיו. לכאורה, מדובר בעסקה מנצחת. מצד שני, כדי להיות במחיצתו, האורחים נדרשים להוריד מסכות ולהתחבר לעצמם. זיופים הם ממנו והלאה. הוא גם יגלה מהר מאוד שכל סערה שמתחילה בכוס תה, צפויה להימשך שנים ארוכות.

 

חג אהבה שמח

 

זוג רוכב על אופנייים