טיפים להכנת כוס תה מושלמת

טריות העליםטיב עלי התה מהווה גורם מכריע בקביעת איכות המשקה. אויביהם הגדולים של עלי התה הם אור, חום, ריחות חזקים ולחות. על מנת להבטיח שמירה על טריות התה, מומלץ לרכוש כמויות קטנות שלהם לעתים תכופות ולאחסן בכלי אטום לאור, לריח ולחמצן.

איכות המים – חשוב להשתמש במים זורמים שלא הורתחו קודם. מומלץ להשתמש במים מסוננים או במים מינרלים, נטולי טעמי לוואי ותוספת הכלור, שקיימים במי ברז.

טמפרטורת המים – לחליטת עלי תה שחור יש להשתמש במים רותחים. בחליטת עלים עדינים יותר מומלץ להניח למים להצטנן מעט לטמפרטורה של כ- 90C ורק אז למזוג אותם לכלי החליטה.

כמות העלים לחליטה – קל למדוד את הכמות בכפית, אך מדויק יותר לעשות זאת באמצעות שקילה. עלים מסוימים מגיעים בגדלים שונים וכפית מלאה בעלים קטנים עשויה להכיל כמות גדולה יותר מכפית מלאה בעלים גדולים. לצורך הכנת תה בקנקן יש להשתמש ב- 2 גרם או בכפית אחת של עלי תה לכל כוס ובכפית נוספת "עבור הקנקן". כך לדוגמה, בקנקן המכיל ארבע כוסות תה יש לשים חמש כפיות של עלי תה, או 10 גרם עלי תה בסה"כ.

משך החליטה – זמן החליטה משתנה בהתאם לסוג עלי התה, אך באופן כללי משך החליטה מתקצר ככל שעלי התה קטנים יותר. יש להניח לעלים להיחלט בין שלוש לחמש דקות.

תוספים – ניתן להוסיף מרכיבים שונים למשקה התה החלוט כדי להתאימו לטעם האישי. ידוע כי תוספת סוכר מבליטה טעמים רבים במשקאות ובמזון. תוספים נפוצים אחרים הם לימון, מקלות וניל, עלי תבלינים, חלב ואלכוהול.